Životopis

GALINA Fleischmannová

Narozena v roce 1961 v Praze.

Svými díly, která vznikají díky mistrovskému ovládání široké palety malebných technik zahrnujících olejomalbu, pastel, akvarel, temperu, kombinované techniky a netradiční materiály v portrétu, krajinomalbě, figurativní malbě, koláži, asambláži, muchláži, abstraktní malbě, aj., se Galina řadí mezi nejvšestranější malíře současného českého moderního výtvarného umění. Od počátku své umělecké dráhy neustává v práci na proměně a zušlechťování syntézy svého vlastního citu pro námět v široké paletě pojetí od realistických až po abstraktní formy. Nikdy však neztrácí kontakt se silami, které se ukrývají v nitru každého z témat.

Po maturitě na litvínovském gymnáziu v roce 1980 vstoupila na půdu pražské Akademie výtvarných umění, kde zahájila svá studia malby v ateliéru prof. Františka Jiroudka. Zde v roce 1986 absolvovala a získala titul Akademické malířky.

(viz. dále Akvarely, Kombinované techniky, Pastely, Portréty, aj.) vystavuje průběžně od osmdesátých let samostatně i s jinými umělci doma i v zahraničí (viz. Výstavy). V nedávné době samostatně oslovila odborné i laické kruhy na výstavách Nejvyššího Purkrabství Pražského Hradu, v galerii Mansarda, v galerii Smečky, a.j., nebo společně s jinými umělci např. v rámci programu "Autoportrét v českém výtvarném umění" Alšově jihočeské galerii na Hluboké, v Hradci Králové, v bruselské galerii Garden, opakovaně ve švédském Linköpingu, Stockholmu, v Berlíně, aj.

Vedle své vlastní tvůrčí práce v roli svobodného umělce a účasti na domácích i zahraničních sympoziích, v letech 2000 - 2007 vedla umělecký program soukromé galerie Modrý hrozen v Litvínově se zaměřeným na současné umění v oblasti malby, grafiky, fotografie a sochařství. Od roku 2009 je uměleckým šéfem výtvarně-hudebních "Setkání" na zámku Dolní Lukavice.

Spolupracuje s řadou předních osobností českého kulturního a společenského života (mj. V. Franz, J. Hůla, P. Kůrka, J. Machalický, Jiří Šlupka Svěrák, Björn Romert, S. Hanzlík, P. Řepa, aj.), jakož i s českými i zahraničními galeriemi a institucemi (mj. o.s. ProPhoto, Státní galerie Most, Galerie Kostelec nad Černými Lesy, aj.).

V současnosti kombinuje svobodné umělecké povolání s pedagogickou činností na Střední škole Náhorní v Praze.